Panasonic Electronic Components EXB-V4V4R3JV
EXB-V4V4R3JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V4R3JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 4.3 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V4R3JV.pdf
Availability of EXB-V4V4R3JV
QUANTITY
EXB-V4V4R3JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V4R3JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V4R3JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V4R3JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V4R3JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V4R3JV Details Description
Related parts for EXB-V4V4R3JV
RES 1G OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LCD CAR CLOCK 4DIGIT 28SOIC datasheet.pdf
IC PRESET SYNC 4-BIT HS 16TSSOP datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 16KX9 20NS 64QFP datasheet.pdf
UNIV. POWER MODULE R/A HEADER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf