Panasonic Electronic Components EXB-V4V562JV
EXB-V4V562JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V562JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 5.6K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V562JV.pdf
Availability of EXB-V4V562JV
QUANTITY
EXB-V4V562JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V562JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V562JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V562JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V562JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V562JV Details Description
Related parts for EXB-V4V562JV
IC VREF SERIES 3V SOT23-3 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX4952 datasheet.pdf
GAUGE RING ACS 500V 35A DIII BLK datasheet.pdf
RES 1.65 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 5W datasheet.pdf
BLZ 7.62IT/03/180MF3 SN OR datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN MM USM datasheet.pdf
DISCONNECT TERMINAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC LS MOSFET DRIVER 16SOIC datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf