Panasonic Electronic Components EXB-V4V564JV
EXB-V4V564JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V564JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 560K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V564JV.pdf
Availability of EXB-V4V564JV
QUANTITY
EXB-V4V564JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V564JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V564JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V564JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V564JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V564JV Details Description
Related parts for EXB-V4V564JV
RES 8K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 50POS .156 GRN datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf
SENSOR PRES 50PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
IC SLIC 2CH UNIV 46DB 44TQFP datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf