Panasonic Electronic Components EXB-V8V201JV
EXB-V8V201JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V201JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V201JV.pdf
Availability of EXB-V8V201JV
QUANTITY
EXB-V8V201JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V201JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V201JV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V201JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V201JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V201JV Details Description
Related parts for EXB-V8V201JV
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLK SYNTH TRPL PLL 20-TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 459V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 665 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 8.8K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC datasheet.pdf
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf