Panasonic Electronic Components EXB-V8V201JV
EXB-V8V201JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V201JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V201JV.pdf
Availability of EXB-V8V201JV
QUANTITY
EXB-V8V201JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V201JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V201JV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V201JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V201JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V201JV Details Description
Related parts for EXB-V8V201JV
RACK OPEN RELAY 61.25" X 19" GRY datasheet.pdf
PILOT LIGHT 5V LED SQUARE GREEN datasheet.pdf
MOSFET COOL MOS SAWED WAFER datasheet.pdf
CONN STEREO 3.5MM SOLDER BLACK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 7.5MM datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 4KB FLASH 33QFN datasheet.pdf
HD-BNC TO BNC STRT PLUG 48" datasheet.pdf