Panasonic Electronic Components EXB-V8V271JV
EXB-V8V271JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V271JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V271JV.pdf
Availability of EXB-V8V271JV
QUANTITY
EXB-V8V271JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V271JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V271JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V271JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V271JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V271JV Details Description
Related parts for EXB-V8V271JV
CONN RECEPT 2POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100' datasheet.pdf
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V 1210 datasheet.pdf
HSG FEMALE 2POS 3.96MM WTB POLAR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 1% 15W datasheet.pdf