TDK Corporation HF3545-472Y4R0-T01
HF3545-472Y4R0-T01 picture photo
Mfg. Part Number
HF3545-472Y4R0-T01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 4.7MH 4A VERTICAL
Datasheet Download
HF3545-472Y4R0-T01.pdf
Availability of HF3545-472Y4R0-T01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HF3545-472Y4R0-T01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF3545-472Y4R0-T01
Internal Part NumberEIS-HF3545-472Y4R0-T01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesHF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance4.7mH
Current4A
DC Resistance (DCR)62 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.457" L x 1.024" W (37.00mm x 26.00mm)
Height (Max)1.772" (45.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF3545-472Y4R0-T01
Related LinksHF3545-47, HF3545-472Y4R0-T01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF3545-472Y4R0-T01 Details Description
Related parts for HF3545-472Y4R0-T01
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 27AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL SOT23-8 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ISO TRANSPONDER CARD HITAG 2 datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf