Panasonic Electronic Components EXB-V8V333JV
EXB-V8V333JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V333JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V333JV.pdf
Availability of EXB-V8V333JV
QUANTITY
EXB-V8V333JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V333JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V333JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V333JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V333JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V333JV Details Description
Related parts for EXB-V8V333JV
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 430MA 550 MOHM datasheet.pdf
RES 36K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 24POS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ANT BKHAUL 24DBI 2.4GHZ 30" RTNC datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2Q032MW-17,0C1-2 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf