Panasonic Electronic Components EXB-V8V562JV
EXB-V8V562JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V562JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V562JV.pdf
Availability of EXB-V8V562JV
QUANTITY
EXB-V8V562JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V562JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V562JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V562JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V562JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V562JV Details Description
Related parts for EXB-V8V562JV
DIODE ZENER 30V 150MW SMINI2 datasheet.pdf