| Internal Part Number | EIS-EXB150SFU | |
| Packaging | * | |
| Frequency Group | VHF (f < 300 MHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 156MHz | |
| Frequency Range | 150MHz ~ 162MHz | |
| Features | - | |
| Termination | Connector, SFU | |
| Ingress Protection | - | |
| Mounting Type | Connector Mount | |
| Height (Max) | 6.535" (166.00mm) | |