Panasonic Electronic Components EXC-28CG900U
EXC-28CG900U picture photo
Mfg. Part Number
EXC-28CG900U
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
NOISE FILTER COM MODE 90 OHM SMD
Datasheet Download
EXC-28CG900U.pdf
Availability of EXC-28CG900U
QUANTITY
EXC-28CG900U Order Process
Ship out your order
Specifications of EXC-28CG900U
Internal Part NumberEIS-EXC-28CG900U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesEXC28CG
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines4
Inductance-
Current130mA
DC Resistance (DCR)3 Ohm Max
Impedance90 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Package / Case0804 (2010 Metric), 8 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXC-28CG900U
Related LinksEXC-28, EXC-28CG900U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXC-28CG900U Details Description
Related parts for EXC-28CG900U
IC BCD-7 LATCH/DECOD/DRVR 16-DIP datasheet.pdf
VARISTOR 270V 6.5KA CHASSIS datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 305 TYPED 38POS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONNECTOR SUB ASSY 2X6 datasheet.pdf
END COVER datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 11PF 50V 5% NP0 0402 datasheet.pdf