Panasonic Electronic Components EXC-CET222U
EXC-CET222U picture photo
Mfg. Part Number
EXC-CET222U
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
EMI FILTER 2200PF 50V SMD
Datasheet Download
EXC-CET222U.pdf
Availability of EXC-CET222U
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EXC-CET222U Order Process
Ship out your order
Specifications of EXC-CET222U
Internal Part NumberEIS-EXC-CET222U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLEXC-CET Series 10/Apr/2013
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEXCCET
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency65MHz (Cutoff)
Attenuation Value25dB @ 35MHz ~ 180MHz
Resistance - Channel (Ohms)0.05
Current2A
ValuesC = 2200pF
ESD ProtectionNo
Filter Order3rd
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case1807 (4518 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.177" L x 0.071" W (4.50mm x 1.80mm)
Height0.118" (3.00mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXC-CET222U
Related LinksEXC-C, EXC-CET222U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXC-CET222U Details Description
Related parts for EXC-CET222U
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR R/A datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST SGL 0.05A 4-SOP datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 300MW SOT23 datasheet.pdf
BOARD EXPANSION FOR STM32 datasheet.pdf
RES SMD 0.261 OHM 1% 1W 0612 datasheet.pdf