| Internal Part Number | EIS-EXC821MD | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Antennas | |
| Series | EXC | |
| Packaging | * | |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 861MHz | |
| Frequency Range | 821MHz ~ 902MHz | |