Laird Technologies IAS EXD420TNX
EXD420TNX picture photo
Mfg. Part Number
EXD420TNX
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT TWO-WAY 420MHZ 1/4 WAVE TNX
Datasheet Download
EXD420TNX.pdf
Availability of EXD420TNX
QUANTITY
EXD420TNX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXD420TNX
Internal Part NumberEIS-EXD420TNX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesEXD
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)435MHz
Frequency Range420MHz ~ 450MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, TNX
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXD420TNX
Related LinksEXD4, EXD420TNX Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EXD420TNX Details Description
Related parts for EXD420TNX
CABLE ENTRY HOUSING 2POS GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CODEC AUDIO '97 48-TQFP datasheet.pdf
CBL 26POS 0.5MM JMPR TYPE D 7" datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 16WQFN datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf