Laird Technologies IAS EXH150MX
EXH150MX picture photo
Mfg. Part Number
EXH150MX
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT TWO-WAY VHF 145-155MHZ MX
Datasheet Download
EXH150MX.pdf
Availability of EXH150MX
QUANTITY
EXH150MX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXH150MX
Internal Part NumberEIS-EXH150MX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesEXH
Packaging*
Frequency GroupVHF (f < 300 MHz)
Frequency (Center/Band)150MHz
Frequency Range145MHz ~ 155MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, MX
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXH150MX
Related LinksEXH1, EXH150MX Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EXH150MX Details Description
Related parts for EXH150MX
CONN HEADER 27POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
TRANSFORMER CURRENT HI FREQUENCY datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.056 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TT130SMC PRINT HEAD 1/EA datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A S-MINI datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 8.2 UF 10% 305 VAC RAD datasheet.pdf