| Internal Part Number | EIS-EXS155TNX | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Antennas | |
| Series | EXS | |
| Packaging | * | |
| Frequency Group | VHF (f < 300 MHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 159MHz | |
| Frequency Range | 155MHz ~ 164MHz | |