| Internal Part Number | EIS-EXS164MX | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Antennas | |
| Series | EXS | |
| Packaging | * | |
| Frequency Group | VHF (f < 300 MHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 169MHz | |
| Frequency Range | 164MHz ~ 174MHz | |