FFF EZ07515000J0G
EZ07515000J0G picture photo
Mfg. Part Number
EZ07515000J0G
Brief Description
508 TB PLUGGABLE PLUG
Datasheet Download
EZ07515000J0G.pdf
Availability of EZ07515000J0G
QUANTITY
EZ07515000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EZ07515000J0G
Internal Part NumberEIS-EZ07515000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,160
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions7
Positions Per Level7
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZ07515000J0G
Related LinksEZ0751, EZ07515000J0G Datasheet, FFF Distributor
EZ07515000J0G Details Description
Related parts for EZ07515000J0G
CONN 2MM POWER HEADER 10POS GOLD datasheet.pdf
SENSOR MAG SW 20G STANDRD 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 150K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
COMPACT ROBOT PLG PIN SET 20CKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf