Zilog EZ80L92AZ050SG
EZ80L92AZ050SG picture photo
Mfg. Part Number
EZ80L92AZ050SG
Brief Description
IC WEBSERVER 50MHZ 100LQFP
Datasheet Download
EZ80L92AZ050SG.pdf
Availability of EZ80L92AZ050SG
QUANTITY
EZ80L92AZ050SG Order Process
Ship out your order
Specifications of EZ80L92AZ050SG
Internal Part NumberEIS-EZ80L92AZ050SG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModuleseZ80 Acclaim Family
Core Size8-Bit
Speed50MHz
RAM Size-
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 3.6 V
Data Converters-
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZ80L92AZ050SG
Related LinksEZ80L92, EZ80L92AZ050SG Datasheet, Zilog Distributor
EZ80L92AZ050SG Details Description
Related parts for EZ80L92AZ050SG
OSC XO 19.44MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP MICA 240PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
ANT BLUETOOTH W-LAN ZIGBEE WIMAX datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 6.7A 17 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 50'L X 1"W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 560VDC RADIAL datasheet.pdf
COAX CABLE-DATA BUS datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf