Panasonic Electronic Components EZA-NT64AAAJ
EZA-NT64AAAJ picture photo
Mfg. Part Number
EZA-NT64AAAJ
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
RC NETWORK 1K OHM/220PF 5% SMD
Datasheet Download
EZA-NT64AAAJ.pdf
Availability of EZA-NT64AAAJ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EZA-NT64AAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of EZA-NT64AAAJ
Internal Part NumberEIS-EZA-NT64AAAJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEZANT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyRC (Pi)
Number of Channels4
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)1k
Current-
ValuesR = 1 kOhms, C = 220pF
ESD ProtectionNo
Filter Order4th
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.039" (1.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZA-NT64AAAJ
Related LinksEZA-NT, EZA-NT64AAAJ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EZA-NT64AAAJ Details Description
Related parts for EZA-NT64AAAJ
CONN HEADER 20PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
IC REG BOOST 2.7V 0.1A 5TSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU GRY 7MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
HOT MELT ADHESIVE 1 = 11LB BOX datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 100W datasheet.pdf
CRYSTAL 20.00 MHZ 7.0PF SMD datasheet.pdf