Panasonic Electronic Components EZJ-ZSV171AA
EZJ-ZSV171AA picture photo
Mfg. Part Number
EZJ-ZSV171AA
Brief Description
VARISTOR 170V 0504
Datasheet Download
EZJ-ZSV171AA.pdf
Availability of EZJ-ZSV171AA
QUANTITY
EZJ-ZSV171AA Order Process
Ship out your order
Specifications of EZJ-ZSV171AA
Internal Part NumberEIS-EZJ-ZSV171AA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsEZJZSV171AA Reliability Test
Product Training ModulesESD Solutions – ESD Suppressors and Multi-Layer Varistors
Standard Package4,000
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)170V
Varistor Voltage (Max)-
Current - Surge-
Number of Circuits2
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts18VDC
Energy-
Package / Case0504 (1410 Metric)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZJ-ZSV171AA
Related LinksEZJ-ZS, EZJ-ZSV171AA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EZJ-ZSV171AA Details Description
Related parts for EZJ-ZSV171AA
RES SMD 510 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 610UF 10% 1.1KVDC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HAN WASHERS PG36 PRESSURE RINGS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 9C SKT 12" /33 10CR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf