Silicon Labs EZR-LCDK2W-434
EZR-LCDK2W-434 picture photo
Mfg. Part Number
EZR-LCDK2W-434
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT DEMO EZRADIO 2WAY LCD 434MHZ
Datasheet Download
EZR-LCDK2W-434.pdf
Availability of EZR-LCDK2W-434
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EZR-LCDK2W-434 Order Process
Ship out your order
Specifications of EZR-LCDK2W-434
Internal Part NumberEIS-EZR-LCDK2W-434
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEZRadio® Overview
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Featured ProductSi4x55 EZRadio®
Silicon Labs - Solutions For The Internet Of Things
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesEZRadio®
TypeTransceiver
Frequency434MHz
For Use With/Related ProductsSi4455
Supplied Contents4 Boards, Antennas, Batteries, Cables
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZR-LCDK2W-434
Related LinksEZR-LCD, EZR-LCDK2W-434 Datasheet, Silicon Labs Distributor
EZR-LCDK2W-434 Details Description
Related parts for EZR-LCDK2W-434
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
VARISTOR 281V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CH20M12 SIDE ELEMENT 1 LEVEL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 925.77 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 2W datasheet.pdf