Mechatronics Fan Group F1238L48B-FHR
F1238L48B-FHR picture photo
Mfg. Part Number
F1238L48B-FHR
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC
Datasheet Download
F1238L48B-FHR.pdf
Availability of F1238L48B-FHR
QUANTITY
F1238L48B-FHR Order Process
Ship out your order
Specifications of F1238L48B-FHR
Internal Part NumberEIS-F1238L48B-FHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1238L48B-FHR
Related LinksF1238L, F1238L48B-FHR Datasheet, Mechatronics Fan Group Distributor
F1238L48B-FHR Details Description
Related parts for F1238L48B-FHR
SENS PROX M12 5MM AC2W-NO UNSHLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT TH HDR DR 30AU datasheet.pdf
LU 10.16/04/90 4.5SN BK BX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
POWER ENTRY datasheet.pdf
CABLE-15/8/250/RSM/FM-NC datasheet.pdf
LITEPIPE ASSY BLU 5MM THR .920"L datasheet.pdf