Mechatronics Fan Group F1238X24B1-FHR
F1238X24B1-FHR picture photo
Mfg. Part Number
F1238X24B1-FHR
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 120X38MM TACH 24VDC
Datasheet Download
F1238X24B1-FHR.pdf
Availability of F1238X24B1-FHR
QUANTITY
F1238X24B1-FHR Order Process
Ship out your order
Specifications of F1238X24B1-FHR
Internal Part NumberEIS-F1238X24B1-FHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1238X24B1-FHR
Related LinksF1238X2, F1238X24B1-FHR Datasheet, Mechatronics Fan Group Distributor
F1238X24B1-FHR Details Description
Related parts for F1238X24B1-FHR
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV POWER MOSFET 8DIP datasheet.pdf
USB A TO PIGTAIL 3.33M CABLE datasheet.pdf
IC DGTL POT 4CH 50K 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16SKT SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 441MA 630 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W DO214AC datasheet.pdf