Vishay/BCcomponents F17103221000
F17103221000 picture photo
Mfg. Part Number
F17103221000
Brief Description
CAP FILM 22NF 20% 250VAC AXIAL
Datasheet Download
F17103221000.pdf
Availability of F17103221000
QUANTITY
F17103221000 Order Process
Ship out your order
Specifications of F17103221000
Internal Part NumberEIS-F17103221000
Soldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
PCN Design/SpecificationF1710 Series 21/Feb/2012
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1710 300V Y2
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesY2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F17103221000
Related LinksF17103, F17103221000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F17103221000 Details Description
Related parts for F17103221000
RES 100M OHM 2W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 17POS datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2.0MM 8POS TIN R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 73V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF JR16 6MM datasheet.pdf
CAP MICA 4.3PF 0.5PF 300V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56.2 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf