Vishay/BCcomponents F17723683200
F17723683200 picture photo
Mfg. Part Number
F17723683200
Brief Description
CAP FILM 68NF 20% 300VAC AXIAL
Datasheet Download
F17723683200.pdf
Availability of F17723683200
QUANTITY
F17723683200 Order Process
Ship out your order
Specifications of F17723683200
Internal Part NumberEIS-F17723683200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package450
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772-3 300 V-X2
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC300V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F17723683200
Related LinksF17723, F17723683200 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F17723683200 Details Description
Related parts for F17723683200
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
INDUCTOR 28.6MH COMMON MODE datasheet.pdf
CONN FFC VERT 27POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 6UTDFN datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FUSE 200A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf
LICENSE TURBO PROD CODE ENCODER datasheet.pdf
RES 499 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf