Vishay/BCcomponents F17724154000
F17724154000 picture photo
Mfg. Part Number
F17724154000
Brief Description
CAP FILM 150NF 10% 440VAC AXIAL
Datasheet Download
F17724154000.pdf
Availability of F17724154000
QUANTITY
F17724154000 Order Process
Ship out your order
Specifications of F17724154000
Internal Part NumberEIS-F17724154000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772-4000
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC440V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F17724154000
Related LinksF17724, F17724154000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F17724154000 Details Description
Related parts for F17724154000
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 300K OHM 0804 datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG 16-MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CA 62.5 12F OFNP MPO datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V Z5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf
OPROBE X10 500MHZ W/RA 4500 SERI datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf