Vishay/BCcomponents F17724683000
F17724683000 picture photo
Mfg. Part Number
F17724683000
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 300VAC AXIAL
Datasheet Download
F17724683000.pdf
Availability of F17724683000
QUANTITY
F17724683000 Order Process
Ship out your order
Specifications of F17724683000
Internal Part NumberEIS-F17724683000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772-3 300 V-X2
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F17724683000
Related LinksF17724, F17724683000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F17724683000 Details Description
Related parts for F17724683000
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 62.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 240MA 1.35 OHM datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
50M HIGH FLEX MOTOR POWER CABL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf