Vishay/BCcomponents F1772SX231031KFPB0
F1772SX231031KFPB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX231031KFPB0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 10% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F1772SX231031KFPB0.pdf
Availability of F1772SX231031KFPB0
QUANTITY
F1772SX231031KFPB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX231031KFPB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX231031KFPB0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX231031KFPB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX231031KFPB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX231031KFPB0 Details Description
Related parts for F1772SX231031KFPB0
OUTPUT MODULE DC MINI 9MA 24VDC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 36POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG NATURAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 3W DO204AL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 40-57V datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
FRONT STRIPPER datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf