Vishay/BCcomponents F17733332953
F17733332953 picture photo
Mfg. Part Number
F17733332953
Brief Description
CAP FILM 33 NF 253VAC AXIAL AXIA
Datasheet Download
F17733332953.pdf
Availability of F17733332953
QUANTITY
F17733332953 Order Process
Ship out your order
Specifications of F17733332953
Internal Part NumberEIS-F17733332953
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1773 X2
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC253V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F17733332953
Related LinksF17733, F17733332953 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F17733332953 Details Description
Related parts for F17733332953
CONN SPAD FLNG 22-26 AWG #2 PIDG datasheet.pdf
IC REG LDO 2.84V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN COVER STR RELIEF 23POS .156 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf