Vishay/BCcomponents F1778522K2KLB0
F1778522K2KLB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1778522K2KLB0
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 10% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F1778522K2KLB0.pdf
Availability of F1778522K2KLB0
QUANTITY
F1778522K2KLB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1778522K2KLB0
Internal Part NumberEIS-F1778522K2KLB0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package225
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1778X2
Packaging*
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1778522K2KLB0
Related LinksF177852, F1778522K2KLB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1778522K2KLB0 Details Description
Related parts for F1778522K2KLB0
FAN AXIAL 120X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 16.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
SWAP SYSTEM 1.6 GHZ, 2GB datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16B datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE SCKT datasheet.pdf
MICRO 25C P 3" WHT JACKP NI datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 200MW SOD323 datasheet.pdf