Vishay/BCcomponents F221K29S3NR63K7R
F221K29S3NR63K7R picture photo
Mfg. Part Number
F221K29S3NR63K7R
Brief Description
CAP CER 220PF 3KV S3N RADIAL
Datasheet Download
F221K29S3NR63K7R.pdf
Availability of F221K29S3NR63K7R
QUANTITY
F221K29S3NR63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of F221K29S3NR63K7R
Internal Part NumberEIS-F221K29S3NR63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesF
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientS3N
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F221K29S3NR63K7R
Related LinksF221K29S, F221K29S3NR63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F221K29S3NR63K7R Details Description
Related parts for F221K29S3NR63K7R
FIXED IND 1UH 750MA 350 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 64POS datasheet.pdf