Vishay/BCcomponents F221K33Y5RR63K7R
F221K33Y5RR63K7R picture photo
Mfg. Part Number
F221K33Y5RR63K7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 3KV Y5R RADIAL
Datasheet Download
F221K33Y5RR63K7R.pdf
Availability of F221K33Y5RR63K7R
QUANTITY
F221K33Y5RR63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of F221K33Y5RR63K7R
Internal Part NumberEIS-F221K33Y5RR63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesF
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientY5R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F221K33Y5RR63K7R
Related LinksF221K33Y, F221K33Y5RR63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F221K33Y5RR63K7R Details Description
Related parts for F221K33Y5RR63K7R
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .190" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 25POS STRGHT PINS datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 29MM datasheet.pdf
TERMINAL PDU 2.5/4/2X2AN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf