Vishay/BCcomponents F221K33Y5RR6UK7R
F221K33Y5RR6UK7R picture photo
Mfg. Part Number
F221K33Y5RR6UK7R
Brief Description
CAP CER 220PF 3KV Y5R RADIAL
Datasheet Download
F221K33Y5RR6UK7R.pdf
Availability of F221K33Y5RR6UK7R
QUANTITY
F221K33Y5RR6UK7R Order Process
Ship out your order
Specifications of F221K33Y5RR6UK7R
Internal Part NumberEIS-F221K33Y5RR6UK7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesF
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientY5R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F221K33Y5RR6UK7R
Related LinksF221K33Y, F221K33Y5RR6UK7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F221K33Y5RR6UK7R Details Description
Related parts for F221K33Y5RR6UK7R
IC PLD 10MC 15NS 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC 13MA 24VDC datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CROSS CONNECTOR/JUMPER 10POS datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/8 CLEAR 100' datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
MOD 120V RND DOWNLIGHT 8W 900LM datasheet.pdf