Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F2492V
ERJ-PA3F2492V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F2492V
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F2492V.pdf
Availability of ERJ-PA3F2492V
QUANTITY
ERJ-PA3F2492V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F2492V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F2492V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F2492V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F2492V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F2492V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F2492V
DIODE GEN PURP 200V 100MA SMINI3 datasheet.pdf
LED PRISM 3MM RA ALGAAS ALBER SM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A PWMOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 6.96NS 132CSBGA datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf