Alpha Wire F221V3/32 BK100
F221V3/32 BK100 picture photo
Mfg. Part Number
F221V3/32 BK100
Brief Description
HEAT SHRINK TUBE 3/32 BK 250X4'
Datasheet Download
F221V3/32 BK100.pdf
Availability of F221V3/32 BK100
QUANTITY
F221V3/32 BK100 Order Process
Ship out your order
Specifications of F221V3/32 BK100
Internal Part NumberEIS-F221V3/32 BK100
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.093" (2.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.046" (1.17mm)
Recovered Wall Thickness0.020" (0.51mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
FeaturesFlame Retardant, Fluid Resistant, Heat Resistant, UV Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F221V3/32 BK100
Related LinksF221V3/, F221V3/32 BK100 Datasheet, Alpha Wire Distributor
F221V3/32 BK100 Details Description
Related parts for F221V3/32 BK100
IDC CABLE - MKS50K/MC50M/MCG50K datasheet.pdf
IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56TVSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 1/16" 3.07" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.5MM datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A TO220F datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW 5000' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf
ATTENUATOR 19 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf