Free2Move F2M01C1-102
F2M01C1-102 picture photo
Mfg. Part Number
F2M01C1-102
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
SERIAL PORT PLUG
Datasheet Download
F2M01C1-102.pdf
Availability of F2M01C1-102
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
F2M01C1-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of F2M01C1-102
Internal Part NumberEIS-F2M01C1-102
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
SeriesF2M01C1
FunctionTransceiver, Bluetooth
Modulation or ProtocolBluetooth v1.1, Class 1
Frequency2.4GHz
ApplicationsGeneral Purpose
InterfaceRS-232
Sensitivity-85dBm
Power - Output16dBm
Data Rate (Max)115.2kbaud
FeaturesClass 1 Bluetooth, 100m. Range
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F2M01C1-102
Related LinksF2M01, F2M01C1-102 Datasheet, Free2Move Distributor
F2M01C1-102 Details Description
Related parts for F2M01C1-102
CONN EDGECARD 130PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP ALUM 140000UF 75V SCREW datasheet.pdf
IGBT 1000V 50A 156W TO3P datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf