Vishay/BCcomponents F339MX262031KYI5T0
F339MX262031KYI5T0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX262031KYI5T0
Brief Description
CAP FILM 20UF 10% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F339MX262031KYI5T0.pdf
Availability of F339MX262031KYI5T0
QUANTITY
F339MX262031KYI5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX262031KYI5T0
Internal Part NumberEIS-F339MX262031KYI5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package55
Packaging*
Capacitance20µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC450V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX262031KYI5T0
Related LinksF339MX262, F339MX262031KYI5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX262031KYI5T0 Details Description
Related parts for F339MX262031KYI5T0
RES 16 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SW MINI SPST-NO HINGE GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 30POS .125 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
IC MMIC VCO BUF AMP 24-QFN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 32pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf