Vishay/BCcomponents F339MX263031MYM5T0
F339MX263031MYM5T0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX263031MYM5T0
Brief Description
CAP FILM 30UF 20% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F339MX263031MYM5T0.pdf
Availability of F339MX263031MYM5T0
QUANTITY
F339MX263031MYM5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX263031MYM5T0
Internal Part NumberEIS-F339MX263031MYM5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package45
Packaging*
Capacitance30µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX263031MYM5T0
Related LinksF339MX263, F339MX263031MYM5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX263031MYM5T0 Details Description
Related parts for F339MX263031MYM5T0
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MPU I960 25MHZ 132PGA datasheet.pdf
CONN SOCKET MINI UMNL2 16-20AWG datasheet.pdf
VARISTOR 6V 250A DISC 10MM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf