Vishay/BCcomponents F339X122248MD02W0
F339X122248MD02W0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X122248MD02W0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.0022UF 20% 480VAC AXI
Datasheet Download
F339X122248MD02W0.pdf
Availability of F339X122248MD02W0
QUANTITY
F339X122248MD02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X122248MD02W0
Internal Part NumberEIS-F339X122248MD02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,400
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC330V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX1 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X122248MD02W0
Related LinksF339X122, F339X122248MD02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X122248MD02W0 Details Description
Related parts for F339X122248MD02W0
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
HEATSHRNK NEOPRENE 3/8" 300' BLK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5K OHM 5% 25W datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 247MA 730 MOHM datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT datasheet.pdf
RES SMD 597 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf