Vishay/Dale TNPW251269K8BETG
TNPW251269K8BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251269K8BETG
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251269K8BETG.pdf
Availability of TNPW251269K8BETG
QUANTITY
TNPW251269K8BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251269K8BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW251269K8BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251269K8BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW251269K8BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251269K8BETG Details Description
Related parts for TNPW251269K8BETG
CARDEDGE 12POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M10 5V datasheet.pdf
MOTOR TIMER 11PIN SOCKET 120V datasheet.pdf
RES 0.045 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAST CYCLE RAM FCRAM I CTLR XP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
TWO PC RKR OPERATOR COVER TRANS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf