Vishay/BCcomponents F339X124733MCI2B0
F339X124733MCI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X124733MCI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0047UF 20% 330VAC AXI
Datasheet Download
F339X124733MCI2B0.pdf
Availability of F339X124733MCI2B0
QUANTITY
F339X124733MCI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X124733MCI2B0
Internal Part NumberEIS-F339X124733MCI2B0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X124733MCI2B0
Related LinksF339X124, F339X124733MCI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X124733MCI2B0 Details Description
Related parts for F339X124733MCI2B0
RES 2.10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BRIDGE DVR P/N-CH 2A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 16POS 2.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPECIAL RECTANGULAR TRIM KIT datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf