Epson XG-1000CB 125.0000M-CBL3
XG-1000CB 125.0000M-CBL3 picture photo
Mfg. Part Number
XG-1000CB 125.0000M-CBL3
Brief Description
OSC SO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
XG-1000CB 125.0000M-CBL3.pdf
Availability of XG-1000CB 125.0000M-CBL3
QUANTITY
XG-1000CB 125.0000M-CBL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-1000CB 125.0000M-CBL3
Internal Part NumberEIS-XG-1000CB 125.0000M-CBL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-1000 Series CMOS SAW Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-1000CB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.049" (1.25mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-1000CB 125.0000M-CBL3
Related LinksXG-1000CB 12, XG-1000CB 125.0000M-CBL3 Datasheet, Epson Distributor
XG-1000CB 125.0000M-CBL3 Details Description
Related parts for XG-1000CB 125.0000M-CBL3
RACK ALUM 8X17X1.75 BLK datasheet.pdf
IC DRIVER RS485 QUAD LP 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.7V 0.11A SOT89-5 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CB BTS STD 8 ASY datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
220UF 63V 15X30MM 85C 15000H datasheet.pdf