Vishay/BCcomponents F339X131033MDM2B0
F339X131033MDM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X131033MDM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 20% 330VAC AXIAL
Datasheet Download
F339X131033MDM2B0.pdf
Availability of F339X131033MDM2B0
QUANTITY
F339X131033MDM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X131033MDM2B0
Internal Part NumberEIS-F339X131033MDM2B0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X131033MDM2B0
Related LinksF339X131, F339X131033MDM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X131033MDM2B0 Details Description
Related parts for F339X131033MDM2B0
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 2WIRE SER SOT23-6 datasheet.pdf
C/A LC TO LC MM 2.0MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
AM60026-18 RELEASE ANTI B datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf