Vishay/BCcomponents F339X142248MIM2T0
F339X142248MIM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X142248MIM2T0
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 20% 480VAC AXIAL
Datasheet Download
F339X142248MIM2T0.pdf
Availability of F339X142248MIM2T0
QUANTITY
F339X142248MIM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X142248MIM2T0
Internal Part NumberEIS-F339X142248MIM2T0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX1 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X142248MIM2T0
Related LinksF339X142, F339X142248MIM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X142248MIM2T0 Details Description
Related parts for F339X142248MIM2T0
MOSFET 2P-CH 20V 5.7A 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 68MA 22 OHM TH datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 3PS 20AWG .156 TIN datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
SITE LICENSE VITERBI DECODER datasheet.pdf
RES 7.355K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO STEREO DIFF 16QSOP datasheet.pdf
RES 101 OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf