Omron Automation & Safety F39-EJ0470-D
F39-EJ0470-D picture photo
Mfg. Part Number
F39-EJ0470-D
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
F39-EJ0470-D
Datasheet Download
F39-EJ0470-D.pdf
Availability of F39-EJ0470-D
QUANTITY
F39-EJ0470-D Order Process
Ship out your order
Specifications of F39-EJ0470-D
Internal Part NumberEIS-F39-EJ0470-D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F39-EJ0470-D
Related LinksF39-EJ, F39-EJ0470-D Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
F39-EJ0470-D Details Description
Related parts for F39-EJ0470-D
RES SMD 27 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256-TAP 100K 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 23AWG 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN CFAST CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
LED MODULE COB VERO WHT datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf