Omron Automation & Safety F3ET2-018-150
F3ET2-018-150 picture photo
Mfg. Part Number
F3ET2-018-150
Brief Description
150 L, 18MM PITCH, 15M RANGE
Datasheet Download
F3ET2-018-150.pdf
Availability of F3ET2-018-150
QUANTITY
F3ET2-018-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of F3ET2-018-150
Internal Part NumberEIS-F3ET2-018-150
Sensing MethodThrough-Beam
Sensing Distance590.551" (15m)
Voltage - Supply24VDC
Adjustment Type-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F3ET2-018-150
Related LinksF3ET2-, F3ET2-018-150 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
F3ET2-018-150 Details Description
Related parts for F3ET2-018-150
RES 33 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 40MHZ 24SOIC datasheet.pdf
IC BRIDGE RECT 8A 400V KBU datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 10000.0UH SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS DUAL VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf