Omron Automation & Safety F3ET2-018-300
F3ET2-018-300 picture photo
Mfg. Part Number
F3ET2-018-300
Brief Description
300 L, 18MM PITCH, 15M RANGE
Datasheet Download
F3ET2-018-300.pdf
Availability of F3ET2-018-300
QUANTITY
F3ET2-018-300 Order Process
Ship out your order
Specifications of F3ET2-018-300
Internal Part NumberEIS-F3ET2-018-300
Sensing MethodThrough-Beam
Sensing Distance590.551" (15m)
Voltage - Supply24VDC
Adjustment Type-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F3ET2-018-300
Related LinksF3ET2-, F3ET2-018-300 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
F3ET2-018-300 Details Description
Related parts for F3ET2-018-300
CAP CER 1000PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN CMC HEADER 48POS R/A BROWN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 64POS datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 40MA 35 OHM SMD datasheet.pdf
HAN E MALE CONTACT 26-22AWG CONP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf