Omron Automation & Safety F3ET2-018-600
F3ET2-018-600 picture photo
Mfg. Part Number
F3ET2-018-600
Brief Description
600 L, 18MM PITCH, 15M RANGE
Datasheet Download
F3ET2-018-600.pdf
Availability of F3ET2-018-600
QUANTITY
F3ET2-018-600 Order Process
Ship out your order
Specifications of F3ET2-018-600
Internal Part NumberEIS-F3ET2-018-600
Sensing MethodThrough-Beam
Sensing Distance590.551" (15m)
Voltage - Supply24VDC
Adjustment Type-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F3ET2-018-600
Related LinksF3ET2-, F3ET2-018-600 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
F3ET2-018-600 Details Description
Related parts for F3ET2-018-600
TOOL HAND FOR JN1 SERIES datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 195A D2PAK datasheet.pdf
CA 62.5 12F OFNP MPO datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 610MA 430 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
SINGLE WIRE SPLICE, INTEGRAL FUS datasheet.pdf
MICRO 51C P 6" WHT NI datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf