Vishay/BCcomponents F681K33Y5RN63L5R
F681K33Y5RN63L5R picture photo
Mfg. Part Number
F681K33Y5RN63L5R
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV Y5R RADIAL
Datasheet Download
F681K33Y5RN63L5R.pdf
Availability of F681K33Y5RN63L5R
QUANTITY
F681K33Y5RN63L5R Order Process
Ship out your order
Specifications of F681K33Y5RN63L5R
Internal Part NumberEIS-F681K33Y5RN63L5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesF
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F681K33Y5RN63L5R
Related LinksF681K33Y, F681K33Y5RN63L5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F681K33Y5RN63L5R Details Description
Related parts for F681K33Y5RN63L5R
SWITCH TACTILE SPDT 0.1A 32V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC FPGA 440 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf